شش پر استیل

شش پر استیل یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد. این محصول دارای کارآیی مطلوب و مقاومت ویژه است. به همین دلیل جایگزین مناسبی برای محصولات مشابه خود می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با شش پر استیل 304 بیشتر آشنا شوید.

شش پر استیل 304

شش پر استیل 304 از فرآورده های فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) در قالب میله های توپر شش ضلعی ساخته می شود. این محصول به صورت شاخه ای وارد بازار می شود و کاربردهای زیادی از جمله تولیدی انواع شافت استیل، آکس، تولید انواع پیچ و مهره استیل و ... دارد. شش پر استیل در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد.
از عناصر شیمیایی که در شش پر استیل وجود دارد می توان کروم، مولیبدن و نیکل را نام برد. کروم با تشکیل یک فیلم اکسید کروم، سطح فولاد را ضد زنگ می کند. به دلیل وجود همین لایه، محصول نهایی در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. مولیبدن باعث افزایش استحکام محصولات استیل شده و نیکل باعث انعطاف پذیری و شکل پذیری فولاد ضد زنگ می شود.

مهمترین سازه هایی که برای ساخت و تولید شش پر استیل در نظر گرفته می شود، شامل شش پر استیل 304، شش پر استیل 316، شش پر استیل 321 و شش پر استیل 420 می باشد. این گرید ها از دسته پرمصرف ترین نمونه های شش پر هستند.

انواع شش پر استیل

شش پر استیل با توجه به مکانیسم و ابعادی که دارد، دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از:
1-    شش پر استیل نگیر (غیر مغناظیسی)
استنلس نگیر از آلیاژ آهن، کروم و نیکل با کربن کمتر از 0.1 درصد ساخته می ‌شود. شش پر استیل 304 و L304 در این دسته قرار می گیرند. محصولات ساخته شده از این مواد دارای خاصیت غیرآهنربایی هستند. این نوع شش پر استیل را با آهنربا تشخیص می دهند.
2-    شش پر استیل بگیر (مغناطیسی)
به آلیاژ آهن و کروم با کربن کمتر از 0.1 درصد، استلس بگیر می گویند. این مواد خاصیت آهن ربایی دارند و جذب آهنربا می شوند.
3-    شش پر استیل مارتنزیت
استنلس مارتنزیت از آلیاژ آهن و کروم با کربن بالا تر از 0.1 درصد ساخته می ‌شود. این مواد هم خاصیت آهن ربایی و هم سختی پذیری بالایی دارند.
4-    شش پر استنلس استیل دوپکس
استنلس دوپلکس را از آلیاژ آهن، کروم و نیکل از ترکیب استنلس مغناطیسی و غیر مغناطیسی می سازند. این مواد در درجه حرارت معمولی دارای خاصیت آهن ربایی هستند.

شش پر استیل
Image

پروفیل استیل چیست؟

قطعاتی از فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل هستند که دارای سطح مقطع یکسانی می باشند. این قطعات در قسمت های درب و پنجره به کار می روند. آلیاژ پایه پروفیل های استیل از آهن می باشد و کمتر از 0.2 در آنها کربن وجود دارد. کروم موجود در استیل، موجب مقاومت در برابر زنگ زدگی می شود. در تولید پروفیل استیل از فولاد ضد زنگ با درجه های مختلف استفاده می کنند. پروفیل استیل تولید شده از گریدهای 304، 316 و 201 کاربرد بیشتری دارند.

مشخصات پروفیل استیل

این پروفیل ها در برابر حرارت و خوردگی مقاومت می کنند. از دیگر ویژگی های پروفیل های استیل می توان به قابلیت بازیافت و ظاهر جذاب آنها اشاره کرد. ضمن اینکه طول عمر این پروفیل ها نسبت به هزینه آنها مطلوب می باشد.

پروفیل استیل 304

یکی از انواع استاندارد پروفیل استیل است و در اصطلاح به آن استیل نگیر گفته می شود. دلیل این امر هم عدم جذب آن توسط آهنربا می باشد. در واقع پروفیل استیل 304 خاصیت مغناطیسی ندارد. این نوع پروفیل استیل دارای خاصیت فرم دهی و جوش پذیری بالایی است. به همین دلیل جزء پر کاربردترین گریدهای استیل می باشد. 
شش پر استیل 304

کاربرد شش پر استیل

شش پر استیل، کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.
کاربردهای بالا در صنایع غذایی و نساجی
تولید انواع چرخ دنده های گیربکس
صنعت گاز، نفت و بنزین
کاربرد در صنعت خودروسازی
صنایع دکوراتیو
ساخت بلبرینگ و چرخ دنده
تولید انواع قطعات نازل
ساخت انواع شفت استیل
تولید انواع پیچ و مهره استیل
تجهیزات کشاورزی
ساخت ابزار ترازگیر
تولید انواع اتصالات استیل
آکس
تولید انواع سمبه ها و شابلون

خواص شش پر استیل

شش پر استیل دارای خواص ویژه ای می باشد که توانسته کارآیی آن را بهبود بخشد. شما می توانید با در اولویت قرار دادن نیازهای موجود، مناسب ترین نوع شش پر استیل را انتخاب کنید. از جمله مهمترین خواص مکانیکی شش پر استیل می توان به موارد زیر اشاره کرد.
ضریب ازدیاد طول در 2 متر : 15 درصد
قابلیت ماشینکاری : 70 درصد
نقطه ذوب شش پر استیل 304 و 316: 1430 درجه سانتی گراد
سختی برینل شش پر استیل : 126
استحکام کششی شش پر استیل 304 و 316 : 440MPa
تنش تسلیم شش پر استیل 304 و 316 : 372MPa
مقاومت برشی شش پر استیل 304 و 316: 76MPa
قابلیت ارتجاعی شش پر استیل : 200MPa
ویژگی شش پر استیل
شش پر استیل دارای ویژگی های مطلوبی می باشد که باعث شده در بسیاری از صنایع با اطمینان کافی مورد استفاده قرار گیرد. مهمترین ویژگی های شش پر استیل عبارتند از:
مقاومت در برابر پاشش تنگستن
قابلیت کسب تلرانس دقیق تا 0.01 در ماشین کاری
مقاومت در برابر هرگونه فرسایش در اثر رطوبت
مقاومت قابل قبول در خطر تابیدگی در جوشکاری و متال اسپری
کیفیت بالا
دارای زیبایی ظاهری
سطح ماشین کاری بسیار عالی
مقاومت در برابر مایعات اسیدی
شکل پذیری بسیار خوب
مقاومت بالا در برابر پوسته شدن و اکسایش
چقرمگی زیاد در دمای اتاق و دمای پایین
مقاومت بالا در برابر خزش در دمای بالا
حفظ ویژگی‌ های محصول در دمای زیاد

روش‌ تولید شش پر استیل

شش پر استنلس استیل از نظر روش تولید به سه نوع زیر تقسیم می ‌شود. استفاده از این روش ها بر روی زیبایی ظاهر و کیفیت شش پر استیل تاثیر متفاوتی دارد.
قیمت شش پر استیل

روش نوردی (نرمال)

در این روش، شمش ها با وارد شدن به کوره به یک دمای مشخص رسیده، سپس با عبور از غلتک ها به اندازه و سطح مقطع مورد نظر می رسند. در طول روند تولید محصول از کشش و فرآیندهای دمایی استفاده می شود تا شش پر استیل به روش نورد گرم تولید گردد. این محصول به روش نورد سرد نیز تولید می شود.
از روش نورد (گرم و سرد) برای موقعیت هایی که زیبایی ظاهر اهمیتی ندارد، استفاده می گردد. زیرا در این روش محصول با ظاهری نه چندان زیبا تولید می شود.
خربد شش پر استیل

روش ترانسی

در روش ترانسی، شش پر تولید شده به روش نورد گرم از دستگاهی به نام دوزه عبور داده می شود تا پروفیل تولید شده ظاهری یکنواخت تر و زیباتر داشته باشد. بنابراین برای کاربردهایی که نیاز به محصولات با ظاهر زیبا و صیقلی می باشد، شش پر استنلس استیل به روش ترانسی مورد استفاده قرار می گیرد. روش ترانسی باعث افزایش قیمت شش پر استنلس استیل می ‌شود.
انواع شش پر استیل

روش فابریک

در روش نورد و ترانسی، از شمش های دارای ناخالصی استفاده می شد. آهن از جمله مهمترین ناخالصی شش پر استیل می باشد. اما در طی روش فابریک هر گونه ناخالصی برداشته می‌ شود تا کیفیت محصول نهایی بالاتر رود. اگر در ساخت شش پر استیل از شمش‌ های فابریک و کاملا خالص استفاده شود، دیگر نیازی به روش فابریک نیست.

قیمت شش پر استیل

قیمت شش پر استیل به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. شرکت های تولید کننده ی این نوع از محصولات معمولا برای ساخت آنها ساخت و سازهای مختلفی در نظر می گیرند، که این امر می تواند هزینه ی درخواستی برای آنها را تحت کنترل قرار دهد. از جمله مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت نهایی شش پر استیل می توان به کیفیت محصول، نوع شش پر، مقاومت محصول، ویژگی های منحصر به فرد آن، روش ساخت شش پر استیل، مواد اولیه به کار رفته در ساخت آن، قیمت آهن، ارزش و هزینه ارز، کارآیی شش پر استیل و ... اشاره نمود.

تماس با ما

درباره ما

استیل تمدن صدری در راستای ارائه برترین خدمات استیل ، از سال 1383 کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان این حوزه را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نمایدو تا امروز با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در این حوزه توانسته به عنوان یکی از بهترین عرضه کننده گان استیل ، خدمت کوچکی را در توسعه و آبادانی کشور داشته باشد .

آدرس شعبه 1

تهران - کیلومتر3 بزرگراه فتح - مجتمع تجاری پارس الغدیر - پلاک37

آدرس شعبه 2

تهران - کیلومتر3 بزرگراه فتح - مجتمع تجاری استیل ایران خیابان یسلیانی پلاک 103

درباره ما

استیل تمدن صدری در راستای ارائه برترین خدمات استیل ، از سال 1383 کادری مجرب از میان زبده‌ترین مهندسان این حوزه را به کار گرفته و در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به شما هموطنان گرامی ارائه نمایدو تا امروز با بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در این حوزه توانسته به عنوان یکی از بهترین عرضه کننده گان استیل ، خدمت کوچکی را در توسعه و آبادانی کشور داشته باشد .

تماس با ما

آدرس شعبه 1

تهران - کیلومتر3 بزرگراه فتح - مجتمع تجاری پارس الغدیر - پلاک37

آدرس شعبه 2

تهران - کیلومتر3 بزرگراه فتح - مجتمع تجاری استیل ایران خیابان یسلیانی پلاک 103